Sobota 6. červen 2020
Svátek má Norbert

Fláje – Budova budoucího informačního centra na hrázi flájské přehrady je hotová. Povodí Ohře už oznámilo, kdy začne infocentrum fungovat pro turisty.

Dům s velmi moderním až futuristickým vzhledem, u kterého stavbaři použili místní dřevo, vyrostl na fragmentu základu jeřábu. Ten kdysi sloužil při stavbě přehrady. Svojí vyčnívající polohou nabízí skvělé výhledy jak přes hladinu, tak na hráz.

Zahájení provozu pro veřejnost je naplánované na 29. června. Otevřeno bude vždy od středy do neděle. Ve středu a ve čtvrtek vždy mezi 12. a 16. hodinou, v pátek od 10 do 16 hodin. Víkendy budou delší, otevřeno bude od 9 do 16 hodin. Povodí Ohře také v nejbližších dnech spustí rezervač-ní systém na prohlídku hráze. Tu si bude možno domluvit také přímo na infocentru.

Cílem projektu flájského infocentra je podle Povodí Ohře zvýšení povědomí obyvatel regionu i ná-vštěvníků o historii regionu, obcí zaniklých kvůli výstavbě vodního díla Fláje, podání informací o využití vodní energie v oblasti a o zásobování vodou ve spolupráci s přehradou Rauschenbach v SRN.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací