Úterý 28. září 2021
Svátek má Václav

Most - Jezero Most, rekultivovaná plocha po hnědouhelném lomu na okraji města Mostu, se stala hned po loňském zpřístupnění veřejnosti oblíbenou rekreační lokalitou. Láká zejména průzračně čistou vodou.

Letního počasí avizovaného minimálně na první polovinu tohoto víkendu využijí stovky lidí, aby přijely do Mostu za vodními radovánkami. Jaká je ale v jezeře teplota vody? Aktuální hodnoty přináší Palivový kombinát Ústí na svém webu. Na jezeře jsou totiž měřící místa.

Podle hodnot zveřejněných v době vydání článku, to znamená před devátou hodinou ranní, je teplota vody v jezeře 21,1 stupně Celsia. Jen pro srovnání: na jezeře Milada u Ústí voda nedosahuje ani dvaceti stupňů Celsia.

Jezero Most má rozlohu 309 hektarů. V nejhlubším místě má 71 metrů a voda je průhledná až na vzdálenost osmi metrů. Napuštěné je průmyslovým přivaděčem z řeky Ohře.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací