Ústecký kraj - Kraj společně s odborníky na bezpečnost dopravy představil nové zařízení, které slouží jako plašič divoké zvěře a které Ústecký kraj společně s myslivci instaloval u silnic, aby zabránil srážkám zvěře s automobily. Jedná se o unikátní testování v rámci celé České republiky.

Kamil Plíšek z Podřipského sdružení myslivců se zařízením DeerDeter. Foto: Ústecký kraj

 

Zařízení na ochranu komunikací před volně žijící zvěří a na ochranu řidičů před srážkami se zvěří je namontováno na vybraném dvoukilometrovém rizikovém úseku.

„Ústecký kraj pořídil inovativní zařízení, které zvukově a světelně plaší zvěř při průjezdu automobilů, a to v souladu s pokračováním projektu ochrany silnic Ústeckého kraje před srážkami se zvěří,“ řekl radní Jaroslav Komínek a dodal, že na nákup a instalaci zařízení kraj přispěl částkou 200 tisíc korun.

Poté, co se účinnost zařízení vyhodnotí, je kraj připraven pořídit další plašiče.

„Vybrali jsme úsek silnice, kde ke srážkám se zvěří často dochází. Umístili jsme sem 80 plašičů, na jeden kilometr je jich potřeba čtyřicet,“ popsal Kamil Plíšek z Podřipského sdružení nájemců honiteb, které je zhotovitelem krajského projektu. Zařízení DeerDeter funguje tak, že jeho čidla detekují na vzdálenost zhruba 400 metrů světlomety automobilu a poté spustí směrem od silnice vysokofrekvenční zvuk a světelné signály. Jiří Ušák uvedl, že za deset měsíců tohoto roku zaznamenali policisté v kraji více než 700 dopravních nehod způsobených srážkou se zvěří.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru