OBRAZEM: Takové byly Oslavy obce Světec. Dorazily stovky lidí
Foto: Ilona Kaulfuss
Zajímavosti

Světec – V sobotu 22. a v neděli 23. července se ve světeckém Zámeckém parku konaly Oslavy obce Světec. Dorazily sem stovky lidí. Desítky přespolních, kteří svými zaparkovanými automobily lemovaly všechny příjezdové komunikace ke křižovatce před Zámeckým parkem. Ten byl v rámci akce pro vozidla z důvodu bezpečnosti chodců uzavřený. Někteří parkovali i ve vzdálenosti několika stovek metrů. Řada lidí dorazila na kolech a místní pak většinou pěšky.

Počasí letošním světeckým oslavám přálo. Nebylo horko a příjemně pofukovalo. Návštěvníky lákala vůně, která se linula ze stánků s dobrotami. V nabídce byly langoše, cukrová vata, zmrzlina, grilované pochoutky a samozřejmě nechyběla káva, pivo a limo. Na pódiu se střídaly kapely a žánry. Děti nevěděly, na jakou atrakci dřív vlézt a rodiče si zase nebyli jistí, jestli jim na to všechno budou stačit peníze. Lákadel bylo v zámeckém parku skutečně bezpočet. Největší zájem byl o různé druhy kolotočů, skákání na trampolíně, o autíčka, střelnici nebo o nafukovací vodní válce.

V programu kromě úvodní Hornické kapely zazpíval Josef Šutara s programem Best of Nazareth, ABBA stars, Kabát revival z Varnsdorfu, kapela Dlouhej flám, k vidění byly Zmrzlinohrátky kamaráda Wikiho nebo zpěvačka Eliška Rusková. Řemeslníci nabízeli své výrobky od perníků a cukrovinek, po přívěsky a náramky. Součástí oslav byla i výstava automobilových veteránů a vojenské techniky.

FOTO:

2307sveteckz2

2307sveteckz3

2307sveteckz4

2307sveteckz6

Foto: Ilona Kaulfuss

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru