Národní památkový ústav slaví 20 let. Jako dárek nabízí malým návštěvníkům vstupy zdarma
Foto: NPÚ
Zajímavosti

ČR - Národní památkový ústav si letos připomíná 20 let své existence. Je odbornou organizací památkové péče, má statut výzkumné organizace, přispívá k ochraně a obnově památek, a to nejen těch, které sám spravuje. Patří mezi nejvýznamnější kulturní instituce v zemi. Vznikl 1. ledna 2003 sloučením Státního ústavu památkové péče a Státních památkových ústavů působících v krajích.

"Přijďte s dětmi na některou z našich památek o víkendu 22.–23. dubna, který bezprostředně následuje po Mezinárodním dni památek, nebo na Mezinárodní den dětí 1. června. V tyto dny budou mít všechny děti, kterým ještě nebylo 18 let, vstup zdarma," zve návštěvníky Národní památkový ústav (NPÚ).

Platí to pro většinu prohlídkových okruhů otevřených v daných termínech. Výjimkou mohou být akce, které v prostorách památek NPÚ připravují jiné subjekty např. kulturních program nebo speciální prohlídkové trasy. Přesné informace najdete na webových stránkách jednotlivých památek.

"Vstupenky si můžete zakoupit přímo na pokladnách nebo online na webových stránkách objektů. Slevu uplatníte v nákupním košíku, kde si nejprve pro každého z vás vyberete vstupenku a v dalším kroku u dětí vložíte slevový kód „2023“. Následně se u dětí cena změní na nulovou. Sleva platí pro všechny, kterým ještě nebylo 18 let," uvádí NPÚ.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru