Teplicko/Sušicko – Dva mladí muži (23 a 25) z Teplicka se v úterý 2. srpna večer utopili v přírodním koupališti v obci Dlouhá Ves (část obce Annín) na Sušicku. Koupaliště muselo být částečně vypuštěno, až po té záchranáři utonulé muže objevili. O neštěstí informovala ve středu policie.
K neštěstí došlo v úterý po jednadvacátého hodině. „Dva muži z Teplicka se byli koupat. Třiadvacetiletý muž se začal topit a pětadvacetiletý muž se jej pokoušel zachránit," sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že na koupališti se v tu chvíli nacházeli další lidé, kteří přivolali pomoc. „Následně bylo koupaliště vypuštěno a dobrovolní potápěči nalezli těla mužů," dodala mluvčí.
Lékař se oba muže pokoušel ještě několik desítek minut resuscitovat, ale marně. „U obou mužů konstatoval smrt utonutím, kdy nebylo zjištěno cizí zavinění. Byla nařízena zdravotní pitva," dodala policejní mluvčí.