Teplice - Nepoučitelný recidivista, který v Teplicích rozbíjel výlohy s cílem krást v prodejnách, je konečně ve vazbě. Krátce po svém prvním obvinění totiž znovu útočil dlažební kostkou proti obchodu, což během noci zopakoval ještě jednou.
Policisté na Teplicku ve středu informovali o dopadení 27letého recidivisty, který ve čtyřech případech rozbil výlohy prodejen, ze kterých se vždy pokusil něco odcizit, úspěšný však byl jen jednou. "Po obvinění byl pachatel propuštěn na svobodu, hned v noci pak dlažební kostkou rozbil další výlohu u večerky s úmyslem do prodejny vniknout a zmocnit se tam zboží," uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek. Na chvíli pak odešel, protože čekal, zda někdo neslyšel zvuk rozbíjejícího se skla, když byl „vzduch čistý", na místo činu se vrátil. Zjistil ale, že se přes výlohu do prodejny nedostane, proto chtěl rozbít ještě vstupní dveře, vyrušil ho ale svědek, a tak odešel s prázdnou.
Kolem páté hodiny ráno zkusil štěstí v centru Teplic, kde rozbil výlohu prodejny, ze které chtěl ukrást pokladnu. Aktivoval ale alarm bezpečnostního zařízení, což ho vylekalo a z místa opět odešel bez kořisti.
"Policisté nepoučitelného zloděje ještě týž den zadrželi a obvinili z krádeže ve stadiu pokusu, protože bylo zjevné, že na svobodě by se trestné činnosti dopouštěl i nadále, zaslali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval," uvedl Daniel Vítek.