Foto zdroj: FCB Zubrnická museální železnice
Teplice

Zubrnice - Před téměř padesáti lety se v Zubrnicích na Ústecku natáčel legendární snímek pro celou rodinu Páni kluci. A nyní opět ožila Zubrnická museální železnice. Natáčela se tu jedna ze scén připravovaného filmu režiséra Jána Sebechlebského Tichá pošta.


Film vzniká podle předlohy respektovaného spisovatele, scenáristy a dramatika Jiřího Stránského. Pod scénářem je spolu s režisérem Sebechlebským podepsaná i jeho dcera Klára Formanová. Příběh o odvaze, přátelství a hrdinství se bude natáčet v zimě v Ústeckém a Libereckém kraji - např. ve skanzenu Zubrnice, Terezíně, na řece Jizerce, v Horní Dušnici nebo v Kryštofově údolí.

Zubrnice jsou v posledních letech rájem pro filmaře. Kromě filmu Páni kluci zde vznikla také pohádka Dešťová víla. Zubrnice vytipoval jako vhodné místo pro natáčení architekt, nezávisle na něm ho však objevil i sám režisér. „Máme tu nádraží, které potřebujeme, školu, chalupy a stodolu. Takže nám z toho vyšlo, že to bude fajn místo pro natáčení," uvedl režisér Ján Sebechlebský.

V hlavních rolích diváci uvidí Matěje Hádka, Judit Bárdos Pecháček, Karla Dobrého nebo skvělého slovenského herce Daniela Fischera. Snímek vstoupí do kin 27. února 2025, v roce významného výročí osmdesáti let od konce druhé světové války.

Snímek realizují společnosti 8Heads Productions s.r.o. a Arinafilm s.r.o. Štábu v regionu pak po celou dobu natáčení pomáhá Filmová kancelář Ústeckého kraje.

FOTO

1302film3 ff301

1302film4 11868

1302film5 e65b4

1302film2 193d0

Foto zdroj: FCB Zubrnická museální železnice

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru