V parkování se uskromníme, ale neberte nám stromy, volají obyvatelé Zrenjaninské
Ilustrační foto
Teplice

Teplice – Na zasedání teplických zastupitelů v pondělí 17. dubna ovládly prostory radnice emoce. Na projednávání petice „Ne novým parkovacím plochám na úkor zeleně ve Zrenjaninské ulici,“ dorazila řada lidí. Petici sepsali obyvatelé bytových domů ve správě SBD Mír, kteří v dané lokalitě žijí, v reakci na návrh, který představilo vedení města začátkem roku. Ten primárně řeší navýšení parkovací kapacity ze současných 90 stání na 205. Rovněž je v plánu výsadba aleje a nové plochy pro kontejnery.

V rámci uvedeného projektu má dojít k vykácení stávající zeleně, k rozšíření některých ploch a k vybudování slepých komunikací, kde budou vytvořená nová nparkovací místa. S vykácením stromů místní nesouhlasí a dávali to na jednání zastupitelů důrazně najevo. Zejména proto, že podle zástupců bytového družstva vedení města nereagovalo na jejich písemnou žádost o schůzku k projednání námitek družstevníků. „Nikdo na náš dopis neodpověděl,“ ozývalo se ze strany členů SBD Mír.

Milan Pokorný z představenstva uvedeného bytového družstva v argumentaci zmínil například dětské hřiště mezi bloky. „Doposud tam mohou děti chodit bez přecházení vozovky.“ Výstavbou plánovaných komunikací nebudou děti v okolí hřiště v bezpečí. Obyvatelé Zrenjaninské navrhovali rovněž jiné možnosti rozšíření parkovacích stání, jako garáže v Bratislavské ulici nebo plochu u školy na Buzulucké.

Vedoucí odboru dopravy, Milan Slepička, upřesnil některé technické záležitosti, spojené s projektem. Rozšíření nástupních ploch, což kromě jiného umožní snazší příjezd a manipulaci jednotek záchranného systému. Přechody a zpomalovací prahy u nových komunikací pro zvýšení bezpečnosti chodců. Možnosti k parkování v Bratislavské ulici, o kterých mluvili družstevníci, jsou podle Slepičky nevyužitelné, protože jde o soukromý majetek.

K plánovanému vykácení stromů se vyjádřila vedoucí odboru životního prostředí teplického magistrátu Dagmar Teuschelová. Ta mimo jiné zmínila několik výhružných SMS a emailů, které obdržela. Podle Teuschelové se stromy ve Zrenjaninské tak jako tak jednou budou muset vykácet, protože stojí na sítích. „Pokud se to neudělá hned, pak budou vykácené postupně, když dojde k nějaké závadě na sítích, ale bez náhrady v dané lokalitě. Plánovaným novým 35 stromům bychom vyhradili odpovídající území, kde by sítím nepřekážely.“

První náměstek primátora, Hynek Hanza poznamenal, že se v minulosti vysazovali stromy, které jsou dnes v kontaktu se sítěmi. „Jde jen o souboj, co vydrží déle,“ zmínil Hanza. Primátor Jiří Štábl v závěru diskuse slíbil že iniciuje setkání vedení města se zástupci obyvatel Zrenjaninské a jejich námitky společně projednají.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru