Svátky na silnicích, den druhý: Policisté uložili neukázněným řidičům pokuty za skoro 140 tisíc
Foto zdroj: Policie ČR
Teplice

Ústecký kraj - I o státní svátek dne 6. července probíhaly na území celé České republiky dopravní akce, které by měly přispět ke zvýšení bezpečnosti intenzivnějšího prázdninového silničního provozu. Policisté kontrolovali, zda řidiči motorových vozidel dodržují všechny povinnosti, které jim ukládá platná legislativa. Zaměřili se také na chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravních nehod zvlášť ohroženou skupinou.

Dopravní akce se za Ústecký kraj zúčastnilo 84 policistů, kteří během jednoho dne zkontrolovali 653 vozidel a zjistili 219 případů porušení zákona. Celkem policisté přestupcům udělili 205 blokových pokut v celkové výši 139 900 korun.

"Sto řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, 22 osob nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem, 6 řidičů nepoužilo bezpečnostní sedačku pro dětského pasažéra a 27 vozidel se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu. V 15 ti případech jelo vozidlo po dálnici bez dálniční známky. Ve 4 případech řidiči nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti a jeden řidič měl pozitivní dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu. V pěti případech řidič držel během jízdy hovorové zařízení. Přestupku se dopustil také jeden cyklista," uvádí mluvčí policistů Ilona Gazdošová.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru