Foto: Ilona Kaulfuss
Co se chystá

Osek – V Oseku vypukly v pátek 29. března tradiční velikonoční trhy. V režii kulturního centra FrýTajm je připravený dvoudenní program. Do areálu oseckého kláštera se sjely desítky prodejců. Před bývalým infocentrem vyrostly dvoumetrové pampelišky a zvonky pro radost i okrasu. Malé i velké návštěvníky vítala slepice s kuřátkem, které si v rozmarných maskách střihly dvě mladé slečny.

Tradiční velikonoční jarmark odstartoval svátky jara. Kdo nestihl ten páteční, může dorazit ještě na sobotní ve stejném čase, od 10-17 hodin. V nabídce trhovců je tradiční zboží, kde převládá keramika. Od zápichů po hrnky nebo zahradní figurky. Nechybí velký výběr kraslic, pomlázek, zdobených perníků, velikonoční dekorace, oblečení, hračky a taky něco dobrého na zub. Úspěch měly například výtečné koblížky od Aničky.

Pro děti i hravé dospěláky jsou připravené workshopy, kde je možné vyzkoušet různé techniky zdobení kraslic, uplést pomlázku, namalovat obrázek, nebo ozdobit perník. Ve spolupráci s oseckým domem dětí a mládeže si mohou zájemci zasoutěžit v Lovu vajíček a v sobotním Putování za velikonočním vajíčkem. Pro zpestření celkového dojmu je připraveno rovněž několik pohádkových představení v podání Divadla z bedny.

Foto

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru