Více jak stovka celníků z Česka i Evropy změřila síly ve sportovním klání
Zdroj: www.celnisprava.cz
Sport

Teplice - Přes sto celníků z různých koutů České republiky i Evropy změřilo o víkendu v Teplicích své síly ve sportovním klání.

Celní úřad pro Ústecký kraj ve spolupráci s Klubem celníků pořádal pod záštitou ministryně financí Aleny Schillerové jubilejní 35. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je od roku 2001 zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA). V teplickém hotelu Panorama se letos sešlo kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu i 53 zahraničních účastníků ze 14 evropských zemí.

V pátek odpoledne se na start celnické míle postavilo rekordních 79 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji Andrew Connick z Irska v čase 05:05. Druhý doběhl Lukáš Studnař reprezentující Generální ředitelství cel s časem 05:08 a třetí skončil Tomas Gruslys z litevské celní správy s časem 05:21. V ženské kategorii si nejlépe vedla Ivana Klímová z Celního úřadu pro Kraj Vysočina, která zdolala mílovou trať v čase 06:33. Druhá doběhla Jana Bosáková (06:59) v dresu Generálního ředitelství cel a třetí proběhla cílem Silvija Dvilaityte (07:05) z Litvy.

1009celnici2

Zdroj: www.celnisprava.cz

Na desetikilometrovou trať sobotního hlavního závodu, který odstartoval generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček, vyrazilo 68 běžců, mezi nimi i 23 odvážných žen. S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat dvaatřicetiletý Ir Andrew Connick, který zaběhnutým časem 35:47 stanovil nový traťový rekord. Další příčky už patřili českým celníkům. Druhé místo obsadil loňský vítěz Zdeněk Krejčí z Celního úřadu pro Olomoucky kraj s vylepšeným osobním časem 37:23 před třetím Lukášem Studnařem (38:28). V ženách kralovala Ivana Klímová, která potřebovala k zvládnutí 10 kilometrové trati čas 46:44. Druhá doběhla stejně jako na kratší trati Jana Bosáková, které stopky naměřily čas 50:43. Třetí skončila Silvija Dvilaityte (53:10). Výkony běžců sledoval významný host, ministryně financí Alena Schillerová.

I závěrečný Vyřazovací závod měl své vítěze. V kategorii mužů zvítězil Lukáš Studnař a v ženách Magdalena Vydrová.

Běžci, kteří se umístili na stupních vítězů, si při slavnostním ceremoniálu převzali diplomy, ceny a poháry z rukou ministryně financí, generálního ředitele celní správy a ředitele pořádajícího celního úřadu. Čeští celníci v silné konkurenci zahraničních kolegů obstáli.

1009celnici3

Zdroj: www.celnisprava.cz

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru