Model letadlové lodi. Obsahuje mimo jiné pět stovek drobounkých figurek. Foto: Oldřich Hájek
Zajímavosti

Most - Úžasný svět miniatur si můžete prohlédnout v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. V pořadí již třetí modelářskou výstavu tam pořádá Severočeský letecký archiv.

„Výstava představuje všechny možné činnosti plastikových modelářů, ale také třeba modelářů, kteří stavějí roboty, takzvané warhammers,“ vypočítává Edvard D. Beneš ze Severočeského leteckého archivu. 

Výstava se koná s podtitulem Pocta Zdeňkům. V modelářském světě jde o známá jména Zdeňka Sekyrku a Zdeňka Flégla, kteří již nejsou mezi námi a kteří modelařinu na Mostecku podstatným způsobem ovlivnili. 

 „Letos vystavuje třináct modelářů, modelů jako takových samostatných je tu 156 a deset diaorám. A máme dvě takové kategorie: Diorámy a samostatné modely,“ dodává Edvard D. Beneš. 

V obou kategoriích mohou návštěvníci hlasovat pro nejhezčí vystavený model nebo právě diorámu. 

Výstava potrvá v mosteckém muzeu do 16. června. Už máte mezi modely svého favorita? 

FOTO

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru