Na stánek zavítal náměstek hejtmana Jiří Řehák (druhý zleva), spolu s ním pracovníci odboru regionálního rozvoje ÚK. Foto: Ústecký kraj
Zajímavosti

Drážďany - Letošní první výjezd na zahraniční veletrh cestovního ruchu mířil do Drážďan na Reissemesse Dresden, kde se Ústecký kraj prezentoval spolu s Agenturou CzechTourism jako region vhodný pro rodinnou dovolenou i zážitkové aktivity.

Návštěvníci, kterých bylo v letošním roce cca 35 tisíc, se na ústeckém stánku zajímali především a venkovní aktivity typu cyklistika a tracking. Velký zájem byl o nový krajský produkt Hřebenovka, ale také o projekt „Na kole a pěšky za společným dědictvím“, který ukazuje krásy podstávkových domů v oblasti Šluknovského výběžku. Stranou nezůstaly ani cyklostezky, které jsou oblíbeným cílem německých turistů. Kromě častých dotazů na možnosti dopravy v Ústeckém kraji včetně vyjížděk lodí po Labi se vracely otázky na přístupnost nejoblíbenějších turistických cílů Českého Švýcarska – Pravčické brány a soutěsek ve Hřensku.

Mezi významné hosty na stánku Ústeckého kraje patřil náměstek pro cestovní ruch Jiří Řehák, generální konzulka Markéta Meissnerová a saská státní ministryně pro kulturu a cestovní ruch Barbara Klepsch.

Veletrh Reissemesse Dresden je akcí nadregionálního významu, která je známá vysokou návštěvností. Pro saský trh je Ústecký kraj zajímavý především dobrou dopravní dostupností. Podobné akce jsou dobrou příležitostí, jak region představit dalšímu okruhu potenciálních návštěvníků.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru