Hvězdárna Teplice.
Zajímavosti

Teplice – Teplická hvězdárna slaví letos 60 let od svého otevření, které se uskutečnilo 1. ledna 1964. Současně dostala nový název i logo. Hvězdárna a planetárium Teplice se od 1. ledna 2024 jmenuje Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích. Novinkou je rovněž nový dalekohled SHOT, který pracovníci hvězdárny nainstalovali v prosinci loňského roku a který je určený především pro sledování satelitů a kosmického odpadu. 

Hvězdárna na Písečném vrchu nabízí pro veřejnost denní i večerní pozorování. Denní pozorování se zaměřuje především na děje, které probíhají na Slunci. Večer se pak zájemci mohou účastnit večerního pozorování Měsíce, planet, hvězdokup, mlhovin, galaxií a dalších objektů ve vesmíru. K dispozici je hvězdárna veřejnosti také v případě mimořádných úkazů jako je zatmění slunce, jasné komety nebo meteorického roje.

Prostorný přednáškový sál hvězdárny slouží pro konání přednášek s tématy přírodních a technických věd. Při všech akcích mají zájemci možnost navštívit vyhlídku na střeše hvězdárny, vychutnat si výhled na město z příjemného odpočinkového venkovního posezení, prohlédnout si výstavy v ochozech nebo prozkoumat interaktivní obrazovky. 

Dnes, v neděli 14. ledna, si na teplické hvězdárně můžete dopřát denní pozorování. Začíná od 13 a končí v 15 hodin.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru