Co mohlo někomu na slavnostech chybět, to nahradilo skvělé počasí
Foto: Ilona Kaulfuss
Zajímavosti

Duchcov – V pátek a sobotu se na duchcovském zámku a v jeho okolí točilo vše kolem Giacoma Casanovy. Konal se tu už 27. ročník Casanovských slavností. Těmi si Duchcovští připomínají slavného knihovníka, který pobýval na jejich zámku.

S myšlenkou pořádat Casanovské slavnosti přišlo místní Divadlo M, které každý rok akci zpestřuje divadelním představením ze života známého Itala. V tom letošním vystoupil jako host Mojmír Maděrič. Principál divadla, Milan Petrovský, se s elegancí i humorem sobě vlastním chápe každoročně role slavného milovníka.

1206slavnostikz2

Foto: Ilona Kaulfuss

Také letos slavnosti odstartoval jeho příjezd v kočáře na nádvoří zámku. Dvoudenní program lákal k návštěvě slavností rozmanitou a bohatou nabídkou. Hudební menu nabízelo hvězdy jako například skupinu Maniac, Olgu Lounovou, Mesiah, Eufory, Marpo & Troublegang, Portless, nebo Rammstein tribute show a došlo i na žánry jazz a lidovky. Kromě přespolních účinkujících se představila i řada souborů a jednotlivců z duchcovských škol, sportovních oddílů, domu dětí a mládeže a také například ze zdejší základní umělecké školy.

1206slavnostikz7

Foto: Ilona Kaulfuss

Po vzoru zámeckého knihovníka se mohly duše romantické povozit v kočáře, taženém koňmi, kterých jezdilo centrem města hned několik. Náměstí Republiky se proměnilo v řemeslný jarmark v režii portálu Fler. Zaujal například mečíř, hrnčíři, prodejci ručně vyráběných šperků, kožených a textilních výrobků, hraček, ale také třeba lapačů snů.

1206slavnostikz3

Foto: Ilona Kaulfuss

V zámecké zahradě se předháněli stánkaři s nabídkou teplých i studených dobrot a s širokým výběrem alko i nealko nápojů. Mnozí využili možnost zapůjčení člunu a vydali se romantickou jízdou po klidné hladině zámecké kašny. Pro děti a na kapsy rodičů čekala řada lákadel v podobě bezpočtu atrakcí. Od malých dětských kolotočů, nafukovacích skákadel, klouzaček, jumpingů až po atrakce, kam si troufli jen ti nejodvážnější.

1206slavnostikz5

Foto: Ilona Kaulfuss

Petr Salzmann, který u kolotoče utěšoval synka, že tři jízdy by už mohly stačit, jezdí na „Casanovky“ každý rok. „Nebyl jsem snad jen dvakrát. Mám rád jejich atmosféru, vrací mi hodně vzpomínek z dětství.“ To paní Alena, která si dopřávala u stánku belgické hranolky, prohlásila, že jsou slavnosti rok od roku horší. Nikdy se nikdo nedokáže zavděčit všem. O podobných venkovních akcích ale platí, že na míře jejich úspěšnosti se z poloviny podílí počasí. A tak můžeme s jistotou prohlásit, že ty letošní Casanovské slavnosti se minimálně z poloviny velice vydařily.

1206slavnostikz4

Foto: Ilona Kaulfuss

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru