Teplice - Dvě ženy z Teplicka obíraly stát. Nechaly si neoprávněně vyplácet sociální dávky, konkrétně příspěvky na bydlení. Celkem si tak přišly na 70 tisíc korun.

Osmapadesátiletá žena nejprve úřadu neoznámila, že v jednom z bytů, kde žila, už ukončila nájemní smlouvu. Příspěvek na bydlení jí tak byl vyplácen dál. Poté si o peníze od státu zažádala znovu. Tentokrát pro změnu v žádosti nepravdivě uvedla, že je nájemcem bytu, což doložila padělaným dodatkem k nájemní smlouvě. „Celkem stát připravila o více jak padesát tisíc korun," sdělil policejní mluvčí Daniel Vítek.

Další, 61letá žena, pro změnu chtěla získat na dávkách více peněž, než na kolik měla od státu nárok. „Také ona si zažádala o příspěvek na bydlení, aby byl větší, nedoložila úřadům svůj vedlejší příjem," vysvětlil policejní mluvčí. V kapse jí skončilo podvodem 20 tisíc korun.

Obě ženy policisté obvinili z podvodu.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru