Ilustrační foto
Výlety

Karlovy Vary - Kdo by neměl rád čokoládu. Pokud patříte i vy mezi milovníky sladkého a zároveň historie, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít výstavu, která je nyní k vidění v Muzeu Karlovy Vary. Expozice přibližuje dějiny výroby a prodeje čokolády v Československu.

Čokoládový a cukrovinkářský průmysl patřil mezi nejvýznamnější odvětví potravinářského průmyslu v Československu. Jeho tradice se začala budovat již od poloviny 19. století. V období po skončení 1. světové války už měl nálepku tradiční tovární výroby. Velký rozmach v zakládání nových továren na čokoládu pak nastal na území nově vzniklé Československé republiky po roce 1920. Začátkem 30. let 20. století se jejich počet vyšplhal až na 180.

Největší z továren byla továrna Orion, jejíž produkty si můžete zakoupit dodnes. Mezi tradiční velké výrobce čokolády v Československu patřily také značky pražská RUPA, ZORA v Olomouci, Koukol a Michera v Kutné Hoře, Fiedor v Ostravě, Stollwerck v Bratislavě nebo Fischer, později Figaro v Trnavě. Vedle tovární výroby byla velmi rozšířená i řemeslná výroba čokolády drobnými cukráři. Někteří z nich byli známí po celém Československu i v zahraničí. Výstavu s názvem „Historie čokolády“ můžete navštívit až do 4. února příštího roku. Podrobnosti o otevírací době muzea a vstupném najdete na jeho webových stránkách.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru