Neděle 19. srpen 2018
Svátek má Ludvík
 

Klíny - Necelých devět set metrů dlouhá bobová dráha vyrůstá ve sportovním areálu na Klínech. Její součástí bude i padesátimetrový most přes místní komunikaci.

Bobová dráha tak přes léto doplní současné aktivity. Mezi ně patří třeba lanová dráha, lezecká stěna či bikepark. A samozřejmě také jízdy lanovkou. A myslíte, že bude v zimě překážet dráha, která povede částečně i přes sjezdovku, lyžařům? Nikoliv. Bude unikátní v tom, že půjde rozložit a uklidit. Z konce bobové dráhy vyvezou lidi nahoru sedačkovou lanovkou. V plánu je rozjet boby pro veřejnost v polovině příštího roku.

Na Mostecku se již kdysi hovořilo o bobové dráze vedoucí od hipodromu do Velebudic. K projektu ale nikdy nedošlo. Nejbližší bobová dráha, ale odlišné konstrukce, je v blízkém Seiffenu. Zatímco na Klínech pojedou boby po trubce, za hranicemi lidé využívají vozíčky jedoucí v plechovém korytu.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací