Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Modlany - V rámci „Vánočního Modlanska 2020“ mělo být slavnostní rozsvícení vánočního stromu Modlanska. Bohužel, z důvodů nám všem známým se akce nekonala. Vánoční strom Modlanska se rozsvítil v tichosti sobotního podvečeru.

Hodně smutná záležitost, když si uvědomíme, že v loňském roce, ve stejném čase, na stejném místě se shromáždilo velké množství lidí, děti z mateřské školy Modlanská rolnička, zazpívaly pásmo písniček a zazněly tóny známých koled na žesťové nástroje. Nechyběl svařák a domácí vánočka. Tentokrát, nic, ticho, občas projelo auto, nebo se kluci přehnali na koloběžkách. Smutné!

Přesto, možná právě proto si přejme, aby vánoční strom Modlanska nám přinesl NADĚJI, POKOJ, ŠTĚSTÍ a LÁSKU.

NADĚJE. Bez ohledu na to, jak těžkým a nejistým obdobím procházíme, vždy přežívají nějaká semínka naděje, že se vše obnoví, a nakonec přinesou i svá ovoce. Moc nás dnes svírá pesimismus, nepochybně nastane doba, kdy všechny dnešní problémy a útrapy budou jen pouhou vzpomínkou.

POKOJ. Letošní vánoce budou určitě jiné, než je známe z let minulých. Každý z nás má jinou představu o tom, bez čeho by advent a Vánoce „nebylo ono“. Adventní doba, ale naštěstí není pouze časem předvánočního shonu, i když i to nějak do tohoto období patří. Advent má naštěstí svůj silný duchovní obsah a přesah, který není závislý na žádných vnějších okolnostech. A tak můžeme navzdory všem starostem, které na nás doléhají, tento čas prožít velmi plodně a nalézat vnitřní pokoj.

ŠTĚSTÍ. Pojem štěstí se mění na potřebách jedince – když jsme děti, stačí nám ke štěstí dostatek hraček. Když vyrosteme z dětských let, potřebujeme ke štěstí přátele a peníze. Později dospějeme a zjistíme, že peníze nejsou všechno, proto ke štěstí stále více potřebujeme přátele, ale i lásku. Později když poznáme tu pravou lásku, tak nám ke štěstí stačí být s ní, založit rodinu. A právě v této době se zase věci, které chceme ke štěstí, změní. Nyní to je rodina a práce, abychom rodinu uživili a mohli se o ní postarat. Jsme staří, dědoušek s babičkou a ke štěstí nám nyní bude postačovat pevné zdraví a vnoučata. Mějme se rádi, usmívejme se a nestresujme se zbytečnostmi.

LÁSKA. Láska dokáže léčit duši i tělo. Dodává nám potřebnou energii a působí harmonicky. Díky ní se cítíme šťastni. Láska otevírá dveře ke všem srdcím. Lásky není nikdy dost. Jsme na ni závislí v každém věku a asi nebude nikdo z nás, kdo by netoužil po objetí, pohlazení. 

Autr: Petr Hubený, místostarosta obce Modlany

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací