Sobota 26. září 2020
Svátek má Andrea

Teplice - Po patnácti dnech se první srpnovou sobotu vrátili z letního stanového tábora skauti a skautky z teplického střediska Doubravka. Na osvědčeném tábořišti u obce Koloveč na Domažlicku, kam jezdí již od roku 2003, prožili dva týdny plné nejrůznějších aktivit.

Vedle etapových her, táborových ohňů, výprav i sportování se navíc a to i včetně nejmladších účastníků podíleli na chodu tábora. Ať už držením nočních hlídek, zpracováním dřeva na topení, dovozem vody v kanystrech nebo úklidem tábořiště a jeho okolí. Naopak vzhledem k aktuálním hygienickým opatřením byla například služba v kuchyni i nepopulární mytí nádobí v režii pouze dospělých. Omezená byla i možnost pořádat výlety do okolí.

Právě vzhledem k současné situaci s koronavirovou epidemií nebylo na jaře dlouho jasné, zda bude reálné akci vůbec uskutečnit. O to větší radost mezi teplickými skauty zavládla, když bylo možné v květnu obnovit do té doby pozastavenou činnost a vrhnout se na přípravu letního tábora, který je ve skautské organizaci vyvrcholením celoroční činnosti, na které se děti v průběhu roku připravují.

0508taborkz2

Foto: J. Richter

Letošnímu táboru se naštěstí vyhnul nejenom koronavirus, ale i další nemoci a také špatné počasí. Téměř každý den tak táborníci mohli holdovat vodním radovánkám v přírodním koupališti, u kterého tábor tvořený tradičními podsadovými stany stojí. „Jsme rádi, že akce zdárně proběhla ke spokojenosti dětí i dospělých a za vedení střediska bych chtěl touto cestou poděkovat všem obětavým činovníkům, kteří se na ní ve svém volném čase podíleli,“ sděluje Jiří Richter z vedení střediska Doubravka.

Nový skautský rok bude zahájen opět s nástupem září. Oba střediskové oddíly určené dětem, chlapecký a dívčí, plánují nábor omezeného počtu dětí. „Rádi v našich řadách uvítáme nadšené děti věkově od druhé třídy výše, stačí nás jednoduše kontaktovat,“ dodává Jiří Richter. Více informací a kontakt lze nalézt na webu střediska www.doubravkateplice.cz nebo na facebooku Středisko Doubravka Teplice.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací