Středa 2. prosinec 2020
Svátek má Blanka

Most - Dětské dopravní hřiště mosteckého autodromu po rozvolňování opatření proti šíření nemoci covid-19 znovu ožilo. Hřiště s funkčními dopravními značkami a herními prvky jako jsou prolézačky, skluzavky, houpačky, lezecké stěny nebo malé fotbalové branky na sousední zatravněné ploše využívají stále častěji celé rodiny. Vstup je bezplatný, zájemci si zdarma mohou zapůjčit také kola, koloběžky, odrážedla či přilby.

Školy a dětské organizace si mohou vedle zápůjčky kol objednat za mírný poplatek také praktickou dopravní výuku svých svěřenců vedenou instruktorem bezpečné jízdy autodromu. „Instruktor samozřejmě přistupuje k výkladu zábavnou formou, aby děti zaujal a udržel jejich pozornost. Zároveň jim vštěpuje základní prvky bezpečného chování chodců a cyklistů v běžném provozu v ulicích měst,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Bonusem pro školáky či předškoláky s pedagogickým dozorem je možnost spojit pobyt na dětském dopravním hřišti s bezplatnou prohlídkou celého areálu autodromu, a to včetně startovní věže s dispečinkem či boxů. „Když budou mít štěstí, uvidí na velkém závodním okruhu trénovat a testovat závodní auta nebo motorky. Takový zážitek rozproudí adrenalin v krvi zejména chlapcům, ale ani děvčata se nemusejí nudit. Mezi profesionálními jezdci figuruje řada žen, z nichž některé dosáhly výjimečných úspěchů,“ upozornila ředitelka.

2606dopravnihriste

Dopravní hřiště slouží už několik let také jako zázemí pro letní příměstský tábor pro chlapce a dívky ve věku 6 až 15 let. Mezi rodiči i dětmi je týdenní pobyt na autodromu velmi oblíbený. Původní dva turnusy tak organizátoři postupně rozšířili o další dva. V letošním roce už jsou dva červencové a jeden srpnový plně obsazeny. „Volná místa zbývají ještě v termínu od 3. do 7. srpna. Kdo chce svého potomka přihlásit, neměl by dlouho váhat,“ doplnila Veronika Raková.

Návštěvníci dopravního hřiště se ale nemusejí omezit jen na jízdu na kole. V sousedství areálu je 600 metrů dlouhá motokárová dráha, na níž si mohou zajezdit všichni rodinní příslušníci. Provozovatel totiž disponuje i dětskými motokárami. Více informací zájemci najdou zde.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací