Středa 29. leden 2020
Svátek má Zdislava

Duchcov – Knihovna města Duchcova a duchcovské muzeum připravily pro všechny náruživé i občasné čtenáře, ale i pro ty, kteří si neustále slibují, že začnou konečně číst, příjemnou letní akci. V úžasném prostředí muzejního atria otevřeli pracovnice knihovny ve spolupráci s muzeem Čítárnu pod širým nebem. Navštívit ji zájemci mohou každý den, v době od 9-17 hodin.

V průjezdu, který vede z Masarykovy ulice do atriového dvora, je instalovaný regál s připraveným souborem knih. Vybrat si tady zájemci mohou z různých titulů. K dispozici mají beletrii, detektivky, dětské knihy, naučnou literaturu a další. S knihou se návštěvník posadí na některou z laviček a oddá se relaxaci a čtení. Když knihu nedočtete, nic se neděje. Může si ji s sebou vzít domů. Po přečtení ji pak příležitostně vrátí.

Akci připravily pracovnice městské knihovny na celé léto, konkrétně až do konce září. Společnost čtenářům dělá v atriu muzea Giacomo Casanova, známý milovník, který na duchcovském zámku pracoval jako knihovník. Při výběru titulů už nikomu nejspíš neporadí, ale určitě také nebude od čtení nikoho vyrušovat. Knihy si v čítárně pod širým nebem můžete půjčit bez registrace, bez poplatků a bez jakéhokoliv dalšího papírování.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací