Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Havraň - AFSI EUROPE s.r.o. slaví v Havrani jedenáct let působení. Přestává být závislé na mateřské firmě v USA.

Modely strojů Caterpillar chce mít v pokojíčku každý malý kluk a řadě z nich se splní sen i v dospělosti a tyhle velké hračky mají plně pod kontrolou. Že jejich velký mazlík skvěle funguje, za to z části mohou i zaměstnanci firmy AFSI, protože od roku 1993 je AFSI certifikovaným dodavatelem kvalitních filtrů pro tuto společnost. Filtry z havraňské výrobny putují do mnoha zemí v Evropě, ale i do Asie, Afriky a Austrálie.

Nyní v hale v Havrani finišují poslední úpravy před otevřením nové výrobní linky. Od jejího spuštění už nebude firma závislá na své mateřské společnosti v USA. Dosud totiž kartridže do filtrů putovaly do Havraně právě přes Atlantický oceán. Teď je budou vyrábět šikovné české ruce přímo zde v hale.

Kromě nové linky v hale jede výroba na dalších třech, kde se denně vyrobí celkem přes 28 tisíc produktů. Na linkách je řada nejrůznějších stanovišť a pracovníci se pravidelně po celé výrobní hale střídají. „Má to více důvodů. Aby nebyli vystaveni jednostranné zátěži, nebyli psychicky unavení a samozřejmě, aby mohli kdykoliv a kohokoliv z kolegů zastoupit,“ vysvětluje HR manažerka Pavlína Boudníková.

Od svého otevření za jedenáct let nabobtnal počet zaměstnanců a například o elektrikáře je zájem neustále. I přesto, že už není evropská AFSI žádnou malou firmičkou, daří se jí na pracovištích udržet rodinnou atmosféru. Je to i tím, že se firma snaží pracovní podmínky maximálně zpříjemnit. Například nyní ve vedrech se chodí pracovníci osvěžit pod pergoly s lehátky, dostávají iontové nápoje a uvítají například i nanuky, které pro ně firma v horkých dnech nakupuje. „Není pro nás podstatná jen kvalita a počet výrobků. Stejný důraz klademe na bezpečí a spokojenost zaměstnanců,“ zdůrazňuje Pavlína Boudníková.


  • Aktuální nabídku volných pracovních pozic v závodu AFSI EUROPE s.r.o. v Havrani najdete zde. Návod jak poslat žádost o zaměstnání v této společnosti najdete zde.

Jedním z důvodů, proč si americká AFSI vybrala pro svou výrobu lokalitu průmyslové zóny u Havraně, byla poloha. Všude je odsud relativně blízko. „Tehdy bylo také rozhodující, že zde byla vysoká nezaměstnanost a nebylo problém sehnat zaměstnance. Minulé tři roky jsme ale měli opačný problém. Sehnat lidi bylo obtížné. To se však v průběhu posledních měsíců zlomilo. Zájemci o zaměstnání vidí, že máme úspěch a cítí stabilitu, investujeme a myslíme na budoucnost. Ovšem po elektrikářích je poptávka stále,“ popisuje současnou situaci HR manažerka.

AFSI Europe nabízí zaměstnancům rozmanitou pracovní náplň. V týmu na každé směně je jeden elektrikář a dva mechanici, s nimi se stará i o údržbu strojů a linek. Pracují na dvanáctihodinové směny a střídá se jim krátký a dlouhý týden. „Navázali jsme spolupráci mimo jiné se středními školami a učilišti. Jsme ochotni si studenty vzít hned po škole a zapracovat je. Nicméně o elektrikáře je zájem všude,“ je si vědoma Boudníková, která zároveň případné zájemce nejen o tuto pozici odkazuje na web www.afsifilters.cz, kde získají veškeré informace a kontakt, kam přihlášku odeslat.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací