Středa 16. leden 2019
Svátek má Ctirad
 

Teplice – Novorozenecké oddělení teplické nemocnice získalo dvacet nových monitorů dechu v hodnotě 40 tisíc korun od Nadace Křižovatka. Monitor dechu trvale kontroluje pohyby dítěte, pokud miminko přestane dýchat, spouští přístroj zvukový a optický signál.

Monitory dechu pomáhají nejen v péči o novorozence, ale také o malé kojence. „Monitory využívají kromě zdravotníků stále častěji i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu od nás domů,“ uvedl primář dětského a dorostového oddělení teplické nemocnice Jaroslav Procházka. 

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé České republice,“ řekla při předání monitorů dechu Miloslava Stibůrková, regionální manažerka Nadace Křižovatka pro Čechy.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací