Sobota 20. duben 2019
Svátek má Marcela
 

Ústí nad Labem – Osobní auto s německou poznávací značkou zastavili ke kontrole policisté na dálnici D8 ve směru do Německa. Ve voze seděli tři cizinci. U dvou z nich se ovšem vyskytly problémy: jeden ukázal jako doklad falešný pas, druhý zase neměl oprávnění pobývat na území ČR.

Kontrola proběhla v pátek dopoledne, zapojila se do ní cizinecká policie. Řidič předložil hlídce ID kartu Španělska a španělský řidičský průkaz. U něj jako jediného z posádky bylo vše v pořádku.

Spolujezdec na předním sedadle ovšem ukázal doklady, u nichž hned na místě policisté odhadli, že jsou falešné. „Ke kontrole předložil španělský cestovní pas, následně také španělský řidičský průkaz a mezinárodní řidičský průkaz. Předložené doklady tohoto cizince ale hlídka vyhodnotila jako padělané. Později to potvrdilo i odborné posouzení dokumentů,“ uvedla Šárka Poláčková, mluvčí Policie ČR pro Ústecký kraj.

Cizinec byl identifikován jako státní příslušník Kuby. Policisté ho zadrželi a sdělili mu podezření z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny. Cestovní pas, který předložil, byl zjištěn v databázi ztracených a odcizených dokladů. Původně byl vystaven ženě – španělské státní občance.

Zajímavá byla i prověrka třetího cizince, rovněž Kubánce. Ten neměl doklady, ale předložil potvrzení o probíhajícím azylovém řízení v Německu. „Toto řízení ho ale neopravňuje ke vstupu a pobytu na území ČR,“ připomněla Šárka Poláčková. I tohoto Kubánce hlídka zadržela a následně byl předán německým policistům k dalšímu řízení v rámci readmisní dohody.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací