Neděle 19. srpen 2018
Svátek má Ludvík
 

Teplice – V Teplicích začala velká rekonstrukce současného aquacentra. Plavecký areál se během ní celý promění, přistaví se nový plavecký bazén, ze stávajícího areálu se stane dětský vodní svět. První návštěvníci by do zrekonstruovaného aquacentra měli zavítat už před Vánoci 2018.

Přestože práce na modernizaci a přístavbě areálu už začaly, provoz aquacentra zatím přerušen nebude. Aquacentrum se na několik měsíců uzavře až v průběhu roku 2018. Restaurace Plavecká zůstane otevřena po celou dobu rekonstrukce.

A jak se aquacentrum během rekonstrukce promění? Prakticky po dokončení prací budou mít Tepličané téměř nový areál. Bude přistavěn plavecký bazén se čtyřmi drahami o délce 25 metrů, nové zázemí, jako jsou šatny, sociální zázemí, zázemí pro personál, plavecké oddíly a spojovací chodba z plaveckého bazénu do nových šaten.

Současný rekreační a plavecký areál se promění v Dětský svět s teplotou vody 33,5°C a teplotou vzduchu 34,5°C a se spoustou atrakcí jakou jsou například dětská skluzavka, vodní hřib, divoká řeka, houpací jeskyně, masážní lehátka a lavice, velká skluzavka s dojezdem či chrliče vody. „Mezi stávající saunou a plaveckým bazénem přibude dětský bazén pro nejmenší, kde bude umístěn lodní můstek s dětskou skluzavkou. Poslední novinkou bude přístavba saunového zázemí, která umožní saunování rodičů s dětmi“ říká ředitel aquacentra Michael Paraska.

Zhotovitelem stavby se stala společnost Metrostav. Město za rekonstrukci a přístavbu plaveckého bazénu zaplatí bezmála 300 milionů korun. „Financování akce bude hrazeno z prostředků města, nebude využíváno žádných dotací a město nebude mít ani žádné dluhy,“ uvedl primátor Teplic Jaroslav Kubera.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací