Neděle 19. srpen 2018
Svátek má Ludvík
 

Teplicko – Pracovníci útulku Žim zachránili v těchto dnech dva pejsky, kteří si prožili peklo. Celý svůj život strávili na řetězu, majitel je v opilosti mlátil kovovou tyčí. Útulek o tom informuje na svém facebooku.

Na řetězu, jen v jakémsi provizorním přístřešku, do kterého ale foukalo a pršelo, strávili celý svůj život fenka ovčáka Roxi a kříženec ovčáka a huskyho Brit. Místo pelíšku měli staré matrace a jídlo dostávali sem tam od sousedů. Majitel je v opilosti mlátil kovovou tyčí. V případě fenky trvalo tohle peklo "jen" asi rok, Brit si ale takto protrpěl celých 8 let. 

Oba pejsci skončili v těchto dnech v útulku Žim. Majitel se chtěl zvířat nějak zbavit, údajně je někam odvézt, do věci se ale vložili sousedé a informovali útulek, kterému nakonec majitel psy přenechal. Konkrétní obec či místo, kde psi živořili, útulek nezveřejnil. 

0610psi2

Zvířata ani přes prožité hrůzy na lidi ale nezanevřela. Roxi je přátelská a veselá mladá fenka, Brit je vděčný a hodný pes. Oba musí projít důkladnou veterinární prohlídkou. Zejména Brit by mohl mít z častého bití trvalé následky. Až se pejskové dají po fyzické i psychické stránce do pořádku, budou jim pracovníci útulku hledat nový domov

Video z místa, kde Roxi s Britem žili, najdete zde: https://www.facebook.com/utulekzim/videos/1782095875416584/

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací