Pátek 1. červenec 2022
Svátek má Jaroslava

Krupka - Trojice zaměstnanců z jedné logistické společnosti sídlící v Krupce si nakradla v pracovní době značkové oblečení v hodnotě téměř 217 tisíc korun. Opakované krádeže, které se uskutečnili v červenci až listopadu roku 2020 rozplétala teplická kriminálka.

Partička zlodějů, kteří pracovali jako obsluha nakládacích a vykládacích ramp, se vzájemně domluvili, kdy každý měl při činu svou roli. V rámci příjmu zásilek, kterými byly zákaznické vratky, ale i nové zboží z oděvního e-shopu s luxusním značkovým zbožím, nejprve jeden z nich úmyslně narušil obal, aby zjistil, co je uvnitř. Následně balík vyřadil z přepravy a tím nedošlo k jeho zaevidování. Místo toho zásilku dávali do jimi připraveného kontejneru.

Další z party pak hlídal, zda je čistý vzduch a třetí přejel s kontejnerem ke svému vozidlu, které měl zaparkované v areálu firmy, kam balíky přeložil. Po skončení šichty vyvezli kradené zboží mimo areál. Následně si oblečení rozdělili. Ve chvíli, kdy společnost pojala podezření o nekalé činnosti svých zaměstnanců, vyrozuměla policii. Policisté tři muže na místě zadrželi a provedli domovní prohlídky v jejich bytech. Zde byly nalezeny oděvy a další zboží různých světoznámých značek v hodnotě téměř 217 tisíc korun.

"Následnou mravenčí prací kriminalistů, kdy museli shlédnout desítky hodin videozáznamů, se podařilo rozplést krádeže a usvědčit pachatele. Trojice mužů si vyslechla obvinění z přečinu krádeže ve spolupachatelství. Vzhledem k výši škody jim v případě odsouzení, hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz