Neděle 3. červenec 2022
Svátek má Radomír

Teplicko - Zkušený zloděj, který již byl v minulosti za krádeže trestán, si všiml při procházení ulice v Teplicích - Řetenicích, že na zemi leží pouzdro s klíči od vozidla. Když je zvedl ze země, uviděl přívěsek značky vozu, stojícího v bezprostřední blízkosti. Napadlo ho tedy, že si vozidlo „vypůjčí“ a pojede s ním na projížďku.

S vozidlem navštívil různá místa v Teplicích, ale vydal se s ním i do Mostu a Litvínova. Když se jízdy nabažil, rozhodl se vozidlo ukrýt v lesním porostu u Novosedlic. Lesní cesta zde však nebyla stabilní a po jízdě mezi stromy auto „očesal“ tak, že na něm vznikla škoda za 100 tisíc korun.

"Na závěr jízdy s vozidlem zapadl. Ponechal ho tedy na místě a vydal se pěšky pryč. Po cestě ho však zkontrolovala hlídka Městské policie z Dubí, která ho poznala z kamerových záznamů, které byly využity v pátrání po odcizeném vozidle. Na policejní stanici se pak muž ke krádeži vozu přiznal. Policisté mu sdělili podezření z krádeže a z přečinu poškození cizí věci. V případě uznání viny hrozí recidivistovi trest odnětí svobody až na 5 let," uvedla policejní mlvučí Ilona Gazdošová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz