Pátek 4. prosinec 2020
Svátek má Barbora

Teplicko - Hned dvě mateřské školky v Duchcově se staly předmětem zájmu neznámého pachatele. Zloděj vnikl do první z nich po rozbití okna, vyrušil ho ale alarm a lapka utekl, aniž by něco odcizil. Zřejmě tedy zkusil štěstí v druhém objektu, kam opět vnikl oknem, i v tomto případě ho ale ve školce zachytila čidla bezpečnostního systému a pachatel místo činu opustil, aniž by něco stihl odcizit.

Přibližně ve stejné době se neznámý pachatel vloupal v Duchcově do cukrárny, která je ale také vybavena elektronickým zabezpečovacím zařízením, takže ani v tomto případě se nic neztratilo.

"Policisté ve všech případech zahájili úkony trestního řízení pro zločin krádeže ve stadiu pokusu a budou se samozřejmě zabývat i verzí, že má všechny skutky na svědomí stejný pachatel, kterému s ohledem na spáchání trestných činů v době nouzového stavu hrozí v případě dopadení až osmileté vězení," připomíná mluvčí policistů Daniel Vítek.

Nepovedlo se vykrást ani řeznictví

Z přečinu krádeže ve stadiu pokusu byl v uplynulých dnech obviněn také 36letý muž, který je podezřelý, že chtěl v loňském roce vykrást teplické řeznictví. Podle získaných důkazů se měl pokusit podstavcem dopravní značky rozbít vstupní dveře do prodejny, vyrušil ho ale zaměstnanec a zloděj se dal na útěk.

Policisté ustanovili totožnost podezřelého, kterým je v minulosti čtyřikrát odsouzený recidivista. U výslechu se k pokusu krádeže přiznal, trestně stíhán je na svobodě, v případě odsouzení mu hrozí až tříleté vězení.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací