Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

ČR - Pokud se lidé v důsledku druhé vlny koronavirové pandemie dostávají do finančních potíží, v souvislosti s úhradou nutných nákladů mohou požádat o dávku mimořádné okamžité pomoci MOP COVID-19. Tu pro ně ve spolupráci s Úřadem práce ČR (ÚP ČR) připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Zažádat o tuto dávku bude mnohem jednodušší a nově bude možné do důvodů pro její poskytnutí zahrnout také hypotéku. U žadatelů, kterým kvůli pandemii COVID-19 výrazně klesl příjem, bude ÚP ČR řešit dávku MOP COVID-19 prioritně. MOP bude poskytována na základní životní potřeby, to je jídlo, základní hygienické potřeby, nájem a služby spojené s bydlením, internet a služby spojené s telefonováním.

Žádosti o MOP (mimořádnou okamžitou pomoc) je nutné směrovat na pracoviště Úřadu práce ČR. Vše je možné zařídit elektronickou cestou. Žádost o MOP COVID-19 a seznam podkladů, které je potřeba k žádosti doložit, jsou uvedeny na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. Další praktické informace jsou zájemcům k dispozici na webových stránkách ÚP ČR.

Lidé mohou využít také služeb virtuálního asistenta a v případě obecných dotazů se mohou obrátit na operátory Call centra ÚP ČR prostřednictvím bezplatné linky 800 779 900). Dotazy je možné posílat také elektronicky, a to na e-maily: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací