Středa 21. duben 2021
Svátek má Alexandra

Ústecký kraj - Čas, respektive Zemi obíhající okolo Slunce, nezastavíš. Severní polokoule se čím dál více vzdaluje (odklání) od Slunce a kontinenty chtě nechtě přicházejí o teplo.

Čtvrtek 8. října byl čtvrtým dnem v řadě, kdy teploty v severozápadních Čechách nedosáhly na dvacetistupňovou hranici. A další přibudou, přinejmenším o nadcházejícím víkendu totiž bude vládnout relativně chladné severozápadní proudění. Pan podzim se již zkrátka uvelebuje v české kotlině. V dohledné době bude nejteplejším dnem hned pátek 9. října. Kolik přinese?

PÁTEK 9. ŘÍJNA

V závěru pracovního týdne se Česko ocitne mezi tlakovou níží nad Severním mořem a tlakovou výší nad jihovýchodní Evropou. Převaha bude na straně tlakové níže, a tak se můžeme (ne)těšit na podmračenou oblohu a v Krušných horách i na pár dešťových kapek. Díky přechodnému jihozápadnímu větru se páteční odpolední maxima vyšplhají až na 20 °C, nikoli však pod Krušnými horami, nýbrž na jihu Moravy. U nás se odpolední maxima zastaví na hodnotách okolo 15 °C, ráno v minimu nabídne kolem 12 °C.

SOBOTA 10. ŘÍJNA

Počasí ovlivní studená fronta spojená s tlakovou níží se středem nad jižní Skandinávií. Za ní k nám pronikne chladný, původem polární vzduch. Avšak cestou přes celkem teplý Atlantický oceán, Benelux a Německo se prohřeje. Od půlnoci až do (pozdního) večera čekejte velkou oblačnost, kterou hlavně v ranních a dopoledních hodinách doprovodí dešťové kapky. Nebude jich mnoho, celkové úhrny budou v řádech milimetrů. Pak, několik hodin poté, co slunce zalehne, se vyčasí na skoro jasno až jasno. Odpolední maxima okolo 12 °C, ranní minima kolem 11 °C (ano, sobotní teploty budou poněkud monotónní).

NEDĚLE 11. ŘÍJNA

Jedenáctý říjen začne sympaticky. Až do východu slunce (krátce před půl osmou) bude jasno až skoro jasno s tím, že převážně modrou obloha zůstane i mezi východem slunce a polednem. Posléze se tak trochu zatáhne, ale nespadne ani ň. Jako z mraků. Nejvyšší odpolední teploty okolo 13 °C, nejnižší ranní teploty, vzhledem k bezoblačné noci po přechodu studené fronty, kolem osvěžujících 3 °C, na horách i lehce pod bodem mrazu. Rosný bod bude velmi podobný, a proto se někde objeví paní mlha, která je pravda s podzimem úzce spojena.

PONDĚLÍ 12. ŘÍJNA

Do nového týdne bychom měli vstoupit suchou nohou, čímž je míněno, že nebude pršet. Ale mraků bude dosti, ráno, dopoledne a odpoledne minimum modré barvy, naopak té bílošedé budeme mít nad hlavami hodně. Protože se však v průběhu (pozdního) večera vyjasní, alespoň o hvězdy nepřijdeme. Nejvyšší odpolední teploty okolo dvanáctky, třináctky, ráno kolem trojky a sem tam mlhy.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací