Pátek 4. prosinec 2020
Svátek má Barbora

Kostomlaty – V sobotu 12. září se v Kostomlatech pod Milešovkou uskutečnil desátý Mezinárodní folklórní festival. Akce, kterou pořádali duchcovští baráčníci ve spolupráci s Kostomlatskými, měla v Kostomlatech svoji premiéru. Poprvé, po devíti letech, se přesunula z původního místa konání, kterým byl rozlehlý park v Třebívlicích, do obce pod Milešovkou. A měl by se zde podle organizátorů konat i do budoucna.

„Pokud tomu bude obec stále nakloněna, chceme i další ročníky folklorního festivalu pořádat v Kostomlatech,“ potvrdila nám jedna z hlavních pořadatelek, Jitka Dolejšová, zpěvačka kapely Regius Band, která se v Kostomlatech narodila. „Obec žije velice kulturně a lidé si tu váží činorodosti a tradic obce. Je zde vytvořený úžasný prostor a zázemí pro účinkující na nedávno revitalizovaném náměstí. Díky velké vstřícnosti paní starostky Evy Krejskové a zastupitelů obce, zde získal festival potřebné kvalitní zázemí.“

1509ikkz1

Na sobotní akci se divákům představily soubory Krušnohor, Krušnohorská dudácká muzika, dechová kapela FS Severka, country kapela Eldorádo, bavič a zpěvák Milan Pitkin a kapela Regius Band Jitky Dolejšové a další. Ze zahraničních hostů vystoupil soubor venezuelské choreografky a tanečnice Zulay Fonseca. „Škoda, že letošní jubilejní ročník nemohl být kvůli Covidu obsazen větším počtem zahraničních souborů. Jsem ale přesvědčená, že příští ročníky už budou v tomto směru lepší,“ věří Jitka Dolejšová.

1509ikkz3

Kromě nádherných krojů, lidové muziky a veselí, se v rámci festivalu konala i řada doprovodných soutěží. Například v pojídání jahodových knedlíků, v pití piva, děti soutěžily o nejhezčí festivalový obrázek, pořádaný byl výšlap na Sukoslav nebo zdobení obrovského dortu. Několik stánků zajišťovalo pestré občerstvení pro návštěvníky a na velmi pěkném kostomlatském náměstí vládla celé sobotní odpoledne do večerních hodin skvělá nálada.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací