Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

České Zlatníky - V průběhu roku vzlétá každý měsíc dron nad silnicí I/13 u Českých Zlatníků, aby napomohl při řešení terénních změn, které se na komunikaci objevily.

Již od prosince roku 2019 Ředitelství silnic a dálnic realizuje ve spolupráci s ČVUT odborem Soudního znalectví v dopravě průběžný monitoring terénních změn v úseku silnice I/13 České Zlatníky v km 79,400 směrem Bílina – Most. K monitoringu oblasti je využíván dron a fotogrammetrické měření.

Současně s tímto probíhá geodetické měření kontrolních bodů rozmístěných v oblasti spolu s inklinometrickými vrty. "Důvodem dopravního omezení v tomto úseku je opětovný výskyt trhlin v asfaltovém krytu a také mírný pokles koruny násypu komunikace v tomto místě. Výsledkem monitoringu a měření bude podrobný popis situace v místě, který vzejde z kompletního sledování a následně bude mít ŘSD možnost volby efektivních opatření pro zajištění provozu a bezpečnosti v místě komunikace," uvádí Ředitelství silnic a dálnic.

Měření je prováděno periodicky každý měsíc s plánovanou délkou trvání jednoho roku. V místě je doprava svedena do jednoho jízdního pruhu a dočasně je snížena nejvyšší povolená rychlost.

0307silnice2

Na vozovce jsou patrné trhliny. Foto: ŘSD

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací