Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Ústí nad Labem - Ústečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ukončili vyšetřování případu „dipování přes sociální síť Facebook“. Zhruba minulý rok na konci léta byl olomouckými kolegy postoupen do Ústí spis, kde 32letá žena byla podezřelá z trestného činu Neoprávněného provozování hazardní hry.

Její jednání spočívalo v tom, že prostřednictvím sociální sítě Facebook v uzavřených skupinách nabízela věci po dětech nebo svíčky konkrétní značky ve sběratelské edici. Vždy v této uzavřené skupině dala v nabídce ke koupi několik čísel „tzv. dipů“ v hodnotě např. 40 nebo 100 korun, které následně po odkoupení všech čísel losovala na on-line generátoru náhodných čísel. Touto činností si přišla cca k 46 tisícům korun za rok.

"Obviněná žena kriminalistům uvedla, že se vůbec nedomnívala, že by se dopouštěla trestné činnosti. V současné době čelí obvinění z trestného činu Neoprávněného provozování hazardní hry, za což jí hrozí trest odnětí svobody až do výše 3 let nebo zákaz činnosti," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

Policisté v souvislosti s tímto případem upozorňují na hrozbu trestního stíhání. Internetová hra tzv. DIPOVÁNÍ je nelegální. Jde o hru, která je podobná loterii nebo tombole a jedná se o sázkovou hru, při níž si zájemci prostřednictvím internetu zakoupí dipy – losy s čísly. Ty pak pořadatel hry slosuje a výherce získává cenu (zboží nebo peněžitou cenu).

V případě jednání pořadatele (fyzické osoby) jde ale o neoprávněné provozování sázkové hry. Kupující se pak v rámci trestního řízení stávají svědky a jsou k věci vyslýcháni.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací