Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Teplice, Most – Zahrádkářům už v tomto období řádně svrbí ruce. Přichází čas, kdy je třeba připravit záhony, truhlíky, květináče, abychom se mohli těšit z úrody ovoce, zeleniny a krásy květů i letos. Vládní opatření a s ním následné uzavření hojně navštěvovaných obchodních center, jako je například OBI, však mnohým narušilo jejich plány. Naštěstí pro zahrádkáře se vedení Zahradnictví Dvořák a syn rozhodlo hodit milovníkům zahradničení záchranné lano a otevřít v pátek 20. března své provozovny v Teplicích a v Mostě.

„S otevřením se vážou jasně daná pravidla a doporučení, aby nebyli ohroženi ani zákazníci, ani naši zaměstnanci,“ upozorňuje v rámci informace o otevření centra spolumajitel zahradnictví Stanislav Dvořák. Zákazníci tak musejí dodržovat a respektovat stanovené zásady a opatření. V první řadě by měli do zahradního centra chodit nakupovat pouze v nezbytných situacích.

Do prodejny vpouští pracovníci zahradnictví vždy jen omezený počet lidí. Zákazníci jsou povinni mít zakrytá ústa i nos a při příchodu obdrží jednorázové rukavice. Uvnitř centra musejí dodržovat odstup 2 metrů, a to jak od ostatních zákazníků, tak i od prodavačů a dalšího personálu. Platby jsou prováděné pouze bezhotovostně. Všechny nákupní košíky i vozíky jsou po každém nákupu důkladně dezinfikované. Kavárna je v tomto období samozřejmě uzavřená.

„Kdy jindy než ne teď? Právě v této době začíná dávat pěstování vlastního jídla větší smysl než kdy jindy. Sice bychom měli zvážit každou cestu ven, ale příroda bohužel nepočká,“ stojí na stránkách Zahradnictví Dvořák a syn. Dnes jsme se jeli do jejich teplického centra podívat osobně. Zjistili jsme, že jsou všechna opatření beze zbytku dodržovaná. U vchodu jsme dostali jednorázové rukavice, nákupní vozík pro nás pracovnice zahradnictví pečlivě otřela dezinfekčním prostředkem a do prodejny bylo spolu s námi vpuštěno jen několik lidí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací