Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústecký kraj - V pátek 28. února 2020 proběhne v sídle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje první letošní zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje. Mimo jiné bude řešit také připravenost Ústeckého kraje na možná rizika spjatá se šířením viru Covid-19 známého pod pojmem koronavirus.

Z důvodu zvyšujícího se rizika rozšíření této infekce do České republiky jedná dnes v Praze Ústřední epidemiologická komise. Na jednání Bezpečnostní rady byla proto také přizvána ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem MUDr. Lenka Šimůnková, která seznámí členy rady s připraveností na krajské úrovni.

Zároveň byla na zasedání přizvána také Mgr. Dana Vaculíková, hlavní epidemioložka Krajské zdravotní, a. s., která seznámí členy rady s připraveností největší sítě zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji na možnosti léčby tohoto virového onemocnění.

Krajská zdravotní, a. s. žádná mimořádná opatření v souvislosti s koronavirem nepřijala, situaci však každý den pozorně sleduje. V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem je infekční oddělení, které může přijmout i pacienty s koronavirem. Svou připravenost oddělení již v minulosti mnohokrát prokázalo, například při epidemii infekční hepatitidy.

Po zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje bude vydána tisková zpráva.

Aktuální informace o infekci COVID-19 způsobené čínským koronavirem můžete sledovat na webu Ministerstva zdravotnictví ZDE.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací