Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Ústecký kraj - Osm výherních technických zařízení provozovaných „na černo“ zadrželi ústečtí celníci v herně na severu Čech.

Potírat hazard se celníkům v Ústeckém kraji daří. V úterý odhalili další nelegální hernu, tentokráte v Chomutově. Kontrolovaný provozovatel porušoval zákon o hazardních hrách, když neměl k provozování hazardní hry patřičná povolení.

Kromě osmi nelegálních herních automatů v hodnotě 800 tisíc korun celníci odvezli z provozovny i finanční hotovost ve výši 14 600 Kč, určenou k vyplácení výher a ostatní věci, které k provozování nelegální hry slouží jako např. klíče, evidenci a další.

1402automaty2

Za porušení zákona o hazardních hrách mohou celní úřady ve správním řízení provozovateli nelegální herny uložit pokutu až do výše 50 000 000 korun.

V loňském roce provedli celníci v Ústeckém kraji 180 kontrol. Porušení zákona zjistili ve 110 případech. Odhalili 11 nelegálních heren a v nich zadrželi 45 výherních technických zařízení tzv. kvízomatů a bezmála 50 tisíc korun v hotovosti.

Přestože celníci důsledně dohlíží na provozování hazardních her, stále se najdou podnikavci, kteří se snaží obcházet zákon, provozují hazardní hry bez povolení a vyhýbají se placení daní.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací