Středa 8. duben 2020
Svátek má Ema
 

Mikulov – Poštovní doručovatelky budou mít v horské obci Mikulov usnadněnou práci. Zatímco dlouhá léta nosily dopisy do některých lokalit podle toho, jak si pamatovaly, kde se která chalupa s evidenčním číslem nachází, dnes se situace změnila. Vedení obce vytvořilo koncem loňského roku pro čtyři dosud bezejmenné ulice zcela nové názvy: Pod Tratí, Strmá, Ke Křížku a K Vleku.

„Nejedná se o nově vybudované komunikace,“ zdůraznil starosta Mikulova Stanislav Němec. „Jde o ulice, které tu byly odnepaměti. Vedly ale jenom do rekreačních chatových oblastí, proto neměly jméno.“ V posledních letech se podle mikulovského starosty řada chatařů a chalupářů rozhodla, že se v Mikulově usadí natrvalo. Bezejmenné ulice by tak brzy začaly v osidlovaných částech působit problémy.

Vedení obce se proto rozhodlo k jejich pojmenování. Důvodem byla snaha usnadnit práci poštovním doručovatelkám, a především složkám záchranného systému, jako jsou hasiči, policie a zdravotnická záchranná služba. Rovněž svoz odpadu bude možné lépe koordinovat. „Otázku pojmenování ulic jsme řešili už na minulém zastupitelstvu,“ potvrdil starosta. Jak dodal, vedení obce podnět zpracovalo a na posledním loňském zasedání seznámilo s novými jmény ulic mikulovské zastupitele.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací