Neděle 7. březen 2021
Svátek má Tomáš

Ústecký kraj – Tupost některých lidí nezná mezí. Ani celý den nevydržela bez poskvrny motorová jednotka RegioSprinter, která od neděle jezdí v každodenním provozu na Švestkové dráze mezi Mostem a Litoměřicemi.

V noci z neděle na pondělí vlak „vylepšili“ sprejeři. Informuje o tom provozovatel Švestkové dráhy, společnost AŽD Praha. Fotografii poškozeného vlaku zveřejnila na svých facebookových stránkách. Práci sprejera či sprejerů záměrně rozostřila, aby se z díla jeho autoři nemohli radovat.

„A protože společnost AŽD má ráda kreativní lidi, rozhodla se přiřadit ke každé jednotce noční asistenty, kteří jsou připraveni v tento adventní čas v případě potřeby uspořádat sprejerům nádherný vánoční večírek s řadou praktických dárků,“ dodává společnost na facebooku.

Na Švestkovou dráhu, vedoucí malebnou krajinou Českého středohoří, se vrátil každodenní železniční provoz 15. prosince 2019. Společnost AŽD s Ústeckým krajem podepsala smlouvu o zahájení provozu linky U10 Litoměřice horní nádraží – Most, která z velké části vede právě po trati v majetku soukromé společnosti. Stalo se tak po 12 letech od doby, kdy zde vlaky přestaly, na tehdy zastaralé a pomalé trati, jezdit.

Dopravu zajišťují tři modernizované nízkopodlažní jednotky RegioSprinter a jedna je v záloze.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací