Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – V Proboštově na náměstí Svobody rozbili stánkaři v sobotu 7. prosince své stánky. Zavonělo tu jehličí, klobásy, svařák, zatřpytilo se jmelí a do šedivého odpoledne, kdy nepřestávalo krápat, zazářila okna opravené Besedy. Místní si přišli odpočinout od všedního shonu, nasát atmosféru blížících se Vánoc a pobýt v sousedské pospolitosti. V režii Obce Proboštov a Fan Clubu Valentino Rossi Stará masna se tady konal Předvánoční jarmark.

V programu si podle svého gusta vybral každý. Zahrála country kapela, připravené bylo pěvecké vystoupení, děti okupovaly u kapličky Betlém s živými zvířaty, točilo se pivo, jezdilo na koni, vařil se svařák, podávaly zabíjačkové dobroty a pod střechami velkých stanů bylo i přes trucovité počasí veselo a živo. Stánkaři nabízeli nejrůznější dobroty, vánoční dekorace a komu bylo chladno, mohl navštívit novotou vonící interiér Besedy. Tady děti zdobily perníčky, tvořily svícny a také malovaly hrnky, po kterých se ovšem bleskově zaprášilo. Jak přiznal místostarosta Roman Nešetřil, 60 hrnečků bylo zkrátka málo.

Také přímo pod střechou Besedy mohli návštěvníci pořídit něco pod stromeček, případně něco na zub. K dostání tu byl například vynikající med od místního vyhlášeného včelaře. Pozornost přitahovaly kouzelné háčkované hračky a projít kolem stolu s nabídkou luxusně vyhlížejících zákusků a nekoupit nic, bylo jen pro hodně silné povahy. Alternativní módní trend tu zastupovaly dřevěné motýlky a v nabídce byly i další doplňky a dekorace. Jako bonus si mohli návštěvníci s sebou odnést zdarma některou z nabízených starších knížek.

V podvečer, kdy na náměstí padla téměř Ladovská tma, nastala chvíle pro bytosti nadpozemské. Na jarmark zavítal Mikuláš s čerty a andělem. A jak mají v popisu práce, nepřišli s prázdnou. Hodným dětem, které jsou v Proboštově v nepřehlédnutelné přesile, rozdali mikulášskou nadílku, na které se podíleli nejen rodiče, ale také vedení obce. Od 19. hodiny, kdy se droboť odebrala na kutě, se pak v proboštovské sokolovně rozjela Mikulášská zábava pro dospělé s DJ Milanem.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz