Pondělí 3. srpen 2020
Svátek má Miluše

Teplice - Další podvody s dávkami vyšetřují policisté na Teplicku. Z přečinu podvodu byla obviněna 46letá žena, která se na úkor státu obohatila o více jak dvanáct tisíc korun.

Podezřelá při uplatnění žádosti o dávku státní sociální podpory v zákonné lhůtě příslušnému úřadu neoznámila ukončení nájemního vztahu v Teplicích, čímž zavinila, že jí byl neoprávněně přiznán a dva měsíce vyplácen příspěvek na bydlení, na který neměla nárok. Pokud případ skončí u soudu, hrozí ženě v krajním případě až dvouleté vězení.

Z podvodu byla obviněna i 28letá žena, která při uplatnění žádosti o rodičovský příspěvek úřadu neoznámila ukončení osobní řádné péče o nezletilé dítě, které bylo na měsíc umístěno do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Tím zavinila, že jí byla neoprávněně přiznána a vyplacena dávka státní sociální podpory ve výši téměř osm tisíc korun, i jí hrozí v případě odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody.

Z přečinu podvodu byla obviněna 33letá žena, která se na úkor státu obohatila o téměř 13 tisíc korun. Podezřelá při uplatnění žádosti o dávku státní sociální podpory v zákonné lhůtě příslušnému úřadu neoznámila ukončení nájemního vztahu v Bílině, čímž zavinila, že jí byl neoprávněně přiznán a po tři měsíce vyplácen příspěvek na bydlení, na který neměla nárok. Pokud případ skončí u soudu, hrozí ženě v krajním případě až dvouleté vězení.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací