Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Bílina - Bílinští strážníci významně přispěli k záchraně lidského života, když společně s dalšími lidmi poskytovali první pomoc muži se srdečními potížemi.

Hlídka strážníků Městské policie Bílina byla hlídka vyslána do prostoru sídliště Za Chlumem, kde před ordinací praktického lékaře zkolaboval muž. Strážníci, kteří byli na místě do tří minut od nahlášení případu, zjistili, že muži již poskytoval první pomoc lékař Jaroslav Čermák s asistentkou Jitkou Polákovou, kterým ochotně pomáhalo několik pacientů z jejich ordinace.

Strážníci od přítomných převzali pacienta a dále prováděli až do příjezdu záchranné služby nepřímou srdeční masáž. V průběhu resuscitace strážníci úspěšně použili defibrilátor. Výboj přístroje aktivoval srdeční činnost pacienta. Muž byl zdravotníky zdravotnické záchranné služby dále stabilizován a převezen do nemocnice.

Bylo milým překvapením, když následně bylo ze strany vedoucího lékaře teplické záchranky strážníkům vyjádřeno poděkování za zásah, díky němuž pacient srdeční příhodu přežil. Momentálně se zachráněnému muži již daří lépe a mohl proto být převezen na běžné interní oddělení.

Vedení Městské policie Bílina vyjádřilo kolegům Tomáši Dvořákovi a Michalu Beránkovi za rychlý zásah a významné přispění při záchraně lidského života poděkování.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací