Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Cínovec – Město Dubí zažádá o dotaci na poslední, čtvrtou etapu oprav kostela Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci. V letošním roce se podařilo za pomoci dotace ve výši cca 2 miliony korun opravit kamenické prvky a částečně fasádu kostela. V poslední etapě, v roce 2020, by měly být dokončené práce na fasádě a opraveno i zádveří. „Věřím, že už půjde skutečně o poslední cyklus oprav. Příslib dotace máme,“ informoval dubský starosta Petr Pípal zastupitele na zářijovém zasedání.

V souvislosti s letošními opravami cínoveckého kostela bylo nutné na popud ministerstva financí schválit urychleně investici ve výši 1 miliónu korun. „Jednalo se o částku, kterou rada nemůže bez zastupitelů sama schválit, ale my ji schválit potřebovali,“ vysvětlil k bodu jednání Pípal. „Rada města je oprávněná bez zastupitelstva schvalovat pouze investice do výše 500 tisíc. Proto se radní sešli dvakrát a pokaždé schválili částku 500 tisíc korun, což možné je. Bylo to v době prázdnin a my jsme kvůli tomu nechtěli svolávat mimořádné zastupitelstvo,“ dodal k neobvyklému postupu rady starosta.

Vedení Dubí se před lety rozhodlo cínovecký kostel zachránit. K tomu, aby mohlo město čerpat dotace, bylo ale zapotřebí sakrální stavbu vlastnit. Litoměřická diecéze žádosti Dubských vyhověla a kostel Nanebevzetí Panny Marie na město bezúplatně převedla. V první fázi nechali Dubští opravit věž a střechu kostela, které byly v havarijním stavu a hrozilo nevratné poškození památky. V opravách cínoveckého kostela město každý rok pokračuje. Petr Pípal doufá, že se v příštím roce podaří celkovou rekonstrukci konečně dokončit.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací