Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Most, Žatec – Série nehod na českých železničních přejezd pokračuje i v úterý dopoledne. Tentokrát naštěstí nemá fatální následky!

V úterý krátce před osmou hodinou ranní se u obce Hořetice u Žiželic na Žatecku střetl rychlík jedoucí z Mostu do Plzně s osobním automobilem. „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. V důsledku střetnutí vlak vykolejil. Dle dosavadních informací byla při nehodě lehce zraněna řidička osobního automobilu,“ uvedla Drážní inspekce z místa havárie, kde se zabývá příčinami a okolnostmi střetu.

Škoda byla prozatím odhadnuta na více než dvacet milionů korun. Patnáct milionů korun je z toho škoda na trati, pět milionů na vlaku a dvě stě tisíc korun na poničeném automobilu. Provoz na trati je zastaven. Video z úterní havárie najdete v našich pravidelných týdenních zprávách v sobotu ráno v 8 hodin.

V sobotu 13. července se na Rakovnicku střetl osobní vlak jedoucí s dodávkou. Nehoda se udála na železničním přejezdu zebezpečeném světelnou výstražnou signalizací. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Jeden člověk zemřel, několik lidí bylo vážně zraněno.

O den později se na Královehradecku střetl spěšný vlak s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací bez závor. Při mimořádné události byly usmrceny 4 osoby z osobního automobilu.

1607nehodazizelice

1607nehodazizelice2

1607nehodazizelice3

1607nehodazizelice4

Havárie na železničním přejezdu v Hořeticích u Žiželic. Foto: Petr Marek

Tvořte i vy s námi aktuální zpravodajství pro ostatní čtenáře. Máte aktuální informace z provozu na našich silnicích? Napište nám, pošlete nám fotku či video na WhatsApp 737 058 283, do zpráv na Facebooku či mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací