Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Bílina – V areálu Hornické nemocnice s poliklinikou v Bílině byl v pátek 14. června předaný do užívání přístřešek pro chov ovcí. Projekt rozšiřuje nelékařské služby, které bílinské zdravotnické zařízení poskytuje svým pacientům. Slavnostního dopoledne se zúčastnila starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová, zástupce Nadace ČEZ a elektrárny Ledvice, Ondřej Moucha, jednatelka bílinské nemocnice Andrea Nováková s asistentkou Barbarou Čabradovou a další hosté. Přišly se podívat děti z mateřské školy a zdravotnický personál dopravil na akci několik pacientů.

Starostka poděkovala všem, kteří se na realizaci projektu podíleli. „Těší mě, když se rozvíjejí volnočasové aktivity, zejména pro dlouhodobě nemocné pacienty.“ Poznamenala, že město už chová v bílinském amfiteátru kamerunské kozy. Nyní to budou v areálu nemocnice kamerunské ovce. Ondřej Moucha přiznal, že je osobně z návštěvy velmi nadšený. „Možnost kontaktu se zvířetem jak pro pacienty, tak i pro děti je úžasná.“ Prohlásil, že Nadace ČEZ financovala projekt animoterapie v rámci spřátelených vztahů mezi společností a Městem Bílinou.

1506ovce2

Výběh v areálu nemocnice. Foto: Ilona Kaulfuss

Základní informace o ovci kamerunské poskytla návštěvníkům asistentka jednatelky nemocnice Barbora Čabradová. Zmínila, že jde o nenáročné plemeno a čím je vhodné tato zvířata krmit. Současně návštěvníky poprosila, aby pomohli najít ovcím, starým 4,5 měsíce, nová jména. Kromě kamerunských ovcí se v areálu nemocnice pacienti setkávají se psem v rámci canis terapie, vybudovaná je zde Lesní bosochodecká stezka, několik domků pro ježky a také dětské hřiště pro malé pacienty.

Náklady na vytvoření přístřešku ve výši 200 tisíc korun pokrylo Město Bílina z nadačního příspěvku od společnosti ČEZ. Stavbu provedla společnost Invest-Star. Hlavním přínosem celého projektu je psychosociální podpora zdraví pacientů, založená na pozitivním působení kontaktu člověka a zvířete. Nový výběh s ovcemi bude k dispozici nejen pro pacienty nemocnice, ale také jako další možnost v rámci volnočasových aktivit pro veřejnost a školy.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací