Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Teplice – V Teplicích vznikl nový projekt Prostor Pro, který má umožnit začínajícím umělcům prezentovat svoji tvorbu na veřejnosti. Jeho zakladateli jsou Turistické centrum Visit Teplice a vedoucí divadelního souboru DK Teplice a Divadla Orry, Jaroslav Hunka. Hunka vytvoření projektu zdůvodnil tím, že v Teplicích chybí místo pro vzájemné setkávání lidí, kteří se věnují některé z uměleckých činností. Zároveň tito lidé nemají podle jeho slov možnost, kde by mohli svoji tvorbu prezentovat.

Potřebné zázemí najdou amatérští umělci od května v prostorách Bartholomeus Gallery Café, kde se každý měsíc uskuteční akce na podporu lokální kultury. Záměrem autorů projektu je podle Petry Kříženecké podchytit veškeré umění, které na Teplicku vzniká. Prezentovat se zde proto mohou umělci bez rozdílu věku, národnosti a náboženského vyznání. Hlavními obory, které chtějí autoři projektu podpořit, jsou divadlo, hudba, tanec a literatura. Vítaná budou ovšem také díla malířů nebo fotografů.

První akce teplického Prostoru Pro se uskuteční v kostele Barholomeus už v úterý 21. května. Zájemcům se představí několik umělců z různých žánrů. Na programu, který začíná v 16 hodin a potrvá tři hodiny, jsou pěvecká a hudební vystoupení, divadlo malých forem, autorská čtení, divadelní představení, stand up comedy a různé improvizace. Současně se už mohou na červnovou akci, začít hlásit se svojí tvorbou další zájemci. Kontakty najdou na sociální síti, na stránce Prostor Pro, nebo mohou napsat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací