Úterý 20. srpen 2019
Svátek má Bernard
 

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji se v tomto týdnu uskutečnila dopravně preventivní akce v rámci společného projektu Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven „Řídím, piju nealko pivo“. Pro preventivní působení byla zvolena doba před nadcházejícími Velikonocemi, které jsou pro mnohé spojené také s požíváním alkoholických nápojů.

"Cílem projektu je rozšířit povědomí o nealkoholickém pivu, které může být bezpečnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování zákona. Jinými slovy má upozornit řidiče, že se nemusí vzdát svého oblíbeného piva, aby neporušili zákon a bezpečně dojeli do cíle, ale využili vhodnější variantu, a to pivo nealkoholické," vysvětluje policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Na kontrolních stanovištích v Ústí nad Labem, Teplicích, Litoměřicích a Děčíně se řidiči setkali nejen s dopravními policisty, ale také se zástupcem pivovarů a zástupcem Besipu. Řidiči byli odměněni nealkoholickým pivem, alkoholtesterem, reflexním prvkem a vonítkem do auta. Obdrželi také kartičku s orientačními časy potřebnými k odbourání alkoholu. Děti, spolujezdci, dostávali od policistů letáček s omalovánkou zaměřený na poutání bezpečnostními pásy ve vozidle a používání dětských autosedaček.

Kontrolní stanoviště v Teplicích

Na stanovišti v Ústí nad Labem policisté zkontrolovali přes dvě desítky řidičů a nezaznamenali žádný prohřešek. Také na Litoměřicku proběhla kontrola všech dvaadvaceti řidičů bez závad. Zkontrolovaní řidiči odjížděli s odměnou a většina vnímala tuto akci velmi pozitivně.

Na Teplicku policisté zkontrolovali třiadvacet řidičů a nezaregistrovali ani jedno porušení platné legislativy, také z tohoto stanoviště si řidiči odvezli nealkoholické pivo a další dárky od zástupce BESIP a policie.

Děčínští řidiči se během probíhající akce ukázali jako vzorní. Každý z oslovených řidičů se ochotně podrobil orientační dechové zkoušce a odnesl si odměnu. Během dvouhodinové akce se policisté setkali se dvěma desítkami řidičů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací