Sobota 25. květen 2019
Svátek má Viola
 

Duchcov – Na čtvrtečním jednání zastupitelů v Duchcově byl mimo jiné projednáván návrh na prodej bývalé polikliniky v Nádražní ulici. Areál, který zhruba před deseti lety získali Duchcovští od státu za symbolickou cenu, je nabízen k prodeji už poněkolikáté. Naposledy vloni v červnu, kdy město za objekt požadovalo minimálně 6 miliónů korun, což byla v té době jeho odhadní cena.

Zastupitelka Jitka Bártová k předloženému materiálu otevřela diskusi. Upozornila zastupitele na možnost různého výkladu definice, která je zakotvena do podmínek prodeje. „Nevím, co si mám představit pod pojmem sociální, zdravotní služby.“ Podle Bártové si lze uvedenou definici vyložit různě. Třeba sociálním bydlením, startovacími byty, ubytováním pro lidi s nejrůznějšími problémy a podobně.

Místostarosta Stanislav Strohmeier namítl, že je míněn například stacionář, domov důchodců, startovací byty pro mladé a podobně. Zastupitelka Bártová přesto trvala na tom, že z uvedené definice nic takového striktně nevyplývá a je možný různý výklad. V důsledku pak může podle Bártové dojít k tomu, že se do objektu nastěhují lidé, kteří místním udělají ze života peklo. Předseda finančního výboru Vladimír Šimek argumentoval, že zájemce o koupi polikliniky musí městu tak jako tak předložit návrh, jak hodlá s objektem naložit. Město má tedy podle Šimka možnost se na základě jeho návrhu rozhodnout, zda zájemci objekt prodá, či nikoliv.

Jitka Bártová ale vyjádřila obavy, že může dojít k upozadění zájmů města, pokud přijde někdo s velmi lukrativní nabídkou. „Na základě mé zkušenosti, podle toho, jak se tu často máchá pojmem řádný hospodář, mám obavy, že někdo přijde s výhodnou nabídkou a objekt se mu prodá, aniž by se důkladně zvážil možný dopad předloženého záměru.“

Mezi zastupiteli došlo ke krátké diskusi. Objevily se například obavy, že se město odmítnutím prodeje zájemci může dostat do problémů. Odmítnutý kupec by mohl po městě požadovat úhradu vzniklých nákladů. Zastupitel Jaroslav Drbohlav proto navrhl, aby do podmínek prodeje přibyl bod, kterým si město vyhrazuje právo kupní smlouvu neuzavřít.

Zastupitelé návrh na prodej duchcovské polikliniky, předložený radou města a doplněný o bod navržený zastupitelem Drbohlavem, nakonec schválili. Záměr o prodeji bude vyvěšen na úřední desce. Termín příjmu přihlášek byl stanoven do 30. června letošního roku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací